Tindid

Tindikassett.

Kassetid erinevad sõltuvalt printeri mudelist ja selle tootjast. Mõnel printeril on sisseehitatud prindipea printeris endas. Kasseti vahetamisel vahetatakse ainult kassetti (tindikarpi). Eraldi olevate kassettide kasutamine annab kokkuhoiu, eriti märkimisväärse prindimahu korral. Mõne tootja, peamiselt Hewlett Packardi ja Canoni puhul, asub prindipea ise kasseti sees. Tindikasseti asendamisel saab tarbija tindiga prindipea, kuid selliste kassettide hind on kallim.

Paljudel tindiprinteritel on selline iseärasus või funktsioon: iga kord, kui printer sisse lülitatakse, toimub prindipea (düüside) sundpuhastus. Selle põhjuseks on printeri heas töökorras hoidmise vajadus, kuid see raiskab tinti. Aga kui te printerit 2-3 kuud sisse ei lülita, siis võib-olla ei aita isegi isepuhastumine. Tavaliselt kasutatakse professionaalsetes ja ka osades amatöörtindiprinterites eraldi kassette: igal värvil on eraldi oma vahetatav kassett. Need printerid on kallimad kui kombineeritud värvikassettidega printerid. Tindiprinterites kasutatakse kahte tüüpi tinti: vees lahustuv ja pigment. Vees lahustuvad tindid koosnevad peamiselt värvainetest, lisanditest, mis tagavad tindi vastupidavuse ja loomulikult veest.

Kui nende kassettidega tehtud väljatrükid puutuvad kokku vee või märgade esemetega, pilt määrdub, värv läheb laiali. Tindiprinteri tootjad on kvaliteetseks printimiseks loonud mitmekihilised fotopaberid. Need fotopaberid on veekindlad ja neil on kuni neli kihti, ülemine kiht jäljendab klappi. Tint imbub ühes suunas, alates printerist kuni paberini. Vastupidine liikumine on blokeeritud polümeerkilega. Sellist pildiga fotopaberit võib vabalt vee all pesta. Pigmendivärv põhineb vees lahustumatul värvi (pigmendi) peenetel osakestel. Need osakesed on suletud polümeerkesta.

Kui võrrelda neid veepõhise tindiga, siis pigmenttint praktiliselt ei lähe laiali (isegi spetsiaalse katteta paberil). Väljaprindid on niiskuse, pildi tuhmumise ja isegi mehaanilise pinge suhtes vastupidavamad. Veepõhise tindiga printimise põhimõte on tungida paberi sisemusse, värvides üle pealmise kihi, aga pigmenditint kleepub paberi pealmise osa külge, sisse imendumata. Vaatleme nüüd CISS-i (pidev tindivarustussüsteem) varianti. Selle süsteemi põhimõte on eraldada printeris endas asuv prindipea ja väljaspool printerit asuvad tindimahutid. Tindimahutitesse mahub mitu korda rohkem tinti kui kassettidesse. Tint voolab torude kaudu prindipeale, tagades sellega tindi pideva voolamise. Suurte trükimahtude jaoks on soovitatav kasutada just sellise süsteemiga printereid. Sagedaste printimise katkestuste korral peate pidevalt torudesse järelejäänud õhku välja pumpama ja printerit kalibreerima.

Tindid

Kokku on 1517 toodet.

Kuvatakse 1–30 toodet (kokku 1517)